Günün Tarihi:21 Mayıs 2018

 

 

Cesaret mi, silah mı?


Taraklı Atatürk İlköğretim Okulu 4/B Sınıfı öğrencileri “Savaşta cesaret mi, yoksa silah mı önemli?” konulu münazara düzenlediler.

 

Sarıkamış örneği

4/B sınıfı öğrencilerinin düzenlediği münazarada her iki grup, savundukları düşünceleri ispatlamak için uğraş verdiler. "Savaşta cesaret önemli" tezini savunan Vildan Duman Feyza, Nur Sertel, Sena İşbilir ve Ethem Bilen, cesaret olmadan savaşta silahın önemsiz olduğunu, Sarıkamış´ta askerlerin soğukta savaşa giderek büyük cesaret gösterdiklerini belittiler.

Kazanan belirlendi

"Savaşta silah önemli" tezini savunan Gamze Nur Alp, Şeyma Akay, Semih Yetgin ve Ertuğrul Keskin, "Birinci Dünya Savaşı" ve benzeri savaşlarda silah eksiğimiz olduğundan başarısız olduğumuzu belirterek, karşı tarafın tezini çürütmeye çalıştılar. Münazarayı verdikleri örneklerle "Savaşta silah önemlidir" tezi kazandı.

5 Mart 2013 , Salı Bu haber toplam 2516 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ