Günün Tarihi:21 Mayıs 2018

 

 

Uyuşturucu avcıları işbaşında


Akyazı’ya bağlı Alaağaç ve Karaçalılık Köyü muhtarları, köy imamları ve spor kulübü yöneticileri tarafından kurulan ‘Uyuşturucu ile Mücadele’ komisyonu, okulları gezerek yönetici ve öğretmenlerden destek istediler.

Destek

Akyazı Alaağaç Köyü Muhtarı Adem Güner, Karaçalılık Köyü Muhtarı Yılmazer Çalıkoğlu, İmamlar İbrahim Avcı, Metin Bilir, Fikri Kekez ve Alaağaç Spor Kulübü Başkanı Aydın Birincioğlu ve duyarlı vatandaşlardan kurulu uyuşturucu ile mücadele komisyonu, Alaağaç İlköğretim Okulu ile Karaçalılık İlkokulu’nu ziyaret ederek, gençleri uyuşturucu belasından uzak tutmak için her iki okul yöneticilerinden çiçeklerle destek talebinde bulundular.

Etkinlik

Komisyon, müdür ve öğretmenlerden çocukların boş zamanlarında tiyatro ile birlikte spor etkinliklerine katılmalarını özendirmelerini isterken, bu çalışmalar için gerekli olan maddi ve manevi desteğin kendileri tarafından verileceğini söylediler. Komisyon Başkanı İbrahim Avcı; “Bu çalışmadaki amacımız, okul müdürleri ve öğretmenlerimizle irtibata geçip, okullarda daha iyi şartlarda eğitim verilebilmesini sağlamak ve bu konuda gerekli maddi-manevi desteği vermektir” dedi.

Uzak tutmak

Alaağaç Köyü Muhtarı Adem Güner ise, “Bizim çalışmalarımızdaki asıl gayemiz, okullardaki fiziki şartlar değil. Asıl amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bu da ilkokuldan başlayarak, genç yaşta aile ve öğretmenlerin desteğiyle mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.

8 Ekim 2013 , Salı Bu haber toplam 1211 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ