- G:

Katliamın 134. günde böyle lanetlediler

İsrail'in Gazze'deki saldırılarının 134. gününde Anadolu İlim İrfan ve Kültür Derneği AKM önünde Filistin için basın açıklaması gerçekleştirerek saldırıyı lanetledi.

Ramazan  Gülçiçek
Ramazan Gülçiçek Tüm Haberleri
mask

//Haber ve Fotoğraflar: Ramazan Gülçiçek//

Sivil Toplum Kuruluşları'nın oluşturduğu Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına Anadolu İlim İrfan ve Kültür Derneği AKM önünde Filistin için basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Anadolu İlim İrfan ve Kültür Derneği adına Erol Demir okudu.

Demir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

YAHUDİLER 100 YILDIR ZÜLME DEVAM EDİYOR

"Bismillahirrahmanirrahim“… O sabredenleri müjdele. Onlar ki başlarına bir musibet geldiği zaman, ‘biz Allah’a aidiz ve sonunda ona döneceğiz derler.’”(Bakara 155-156) Kıymetli sivil toplum kuruluşlarımın temsilcileri ve zalimin karşısında, mazlumun yanında olan değerli Sakarya'lılar. Bilinmesi gerektiği üzere 1917 YILININ 12 ARALIK TARİHİNDE ecdadımız Osmanlının Kudüs Toparlaklarından son askeri ile ayrıldığı tarihten itibaren başlayan İngiliz destekli Siyonist Yahudi zulmü 100 yılı aşkın bir süredir arsızlığını ve zulmünü devam ettirmektedir.

İSLAM DÜNYASI ÜMMET BİLİNCİNDEN UZAK

Aslında küçük bir topluluk olan Siyonist İsrail bu zulmü işleme cesaretini Başta ABD olmak üzere İkiyüzlü batının sınırsız silah ve her türlü ekonomik desteği ile işleyebilmektedir. Filistin topraklarında işlenen bu soykırım suçlarının bir sebebi de kendi içinde birlik olamayan, mazlumlara destek olabilmek için yeterince güçlü organizasyonlar kuramayan, Ümmet bilincinden uzak İslam dünyasıdır. Yani bizleriz. Uzun yıllardır süregelen, son 4 Buçuk aydır ise bir soykırım haline gelen İşgalci Siyonizmin işlemeye devam ettiği zülüm ve katliamlar tüm dünyanın gözü önünde önünde oluyor. Ortada söz dinlemeyen zalim ve lanetlenmiş bir topluluk var. Azgınlıkta o kadar ileri gidiyorlar ki katliamlarını açık açık, basın önünde yapıyor hatta savaş suçu olmasına rağmen onlarca basın mensubunu katletti, katletmeye devam ediyor.

YENİLMEZLİK ALGISI KAYBOLMUŞTUR

Hamas başta olmak üzere Filistin Direniş Örgütlerinin başlattığı 7 Ekim Aksa Tufanı işgalci Siyonist çeteyi Filistin topraklarından çıkartma mücadelesinin sonucudur. Bu operasyon ile Mossad başta olmak üzere, Siyonist çetenin yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuş, tüm sihir ve büyüleri bozulmuştur. Filistin halkının bağrından çıkmış ve tarihin tanıklık edebileceği müstesna bir cesaret ve kahramanlık örneği ortaya koyan Filistin Direnişi; insanlık tarihinin en meşru ve en haklı direniş destanlarından birini yazmaya devam etmektedir. Filistin’in direnen evlatlarına karşı büyük hezimet ve yenilgiyi tadan Siyonistler, Korkakça sivil ve savunmasız insanlara karşı bombalar yağdırmakta, konut, hastane, okul ayırt etmeksizin Filistin in tüm alt ve üst yapısı tahrip etmekte her türlü soykırım suçu işlenmektedir.

İslam dünyasının sesi yeterince çıkmamaktadır

DEĞERLİ SAKARYALILAR; Bu imtihan sürecinde ümit veren olaylara da şahit olmaktayız. Gazzeli din kardeşlerimiz ellerinde tuttukları esirlere yaptıkları muamele, zorluklar karşısında gösterdikleri dirayet, Filistin’den tüm dünya basınına yansıyanlar… Binlerce hatibin vaaz ve irşadından daha etkili olmuştur. Gazzeli kardeşlerimizin bu örnek mücadele ve davranışları İslam’ın daha çok araştırılmasına ve insanların İslam’la buluşmasına vesile olmaktadır. Filistin’de İşgalci İsrail’in işlediği zülüm ve vahşete karşı olmak için insan olmak yeterlidir. Tüm dünyada vicdan sahibi insanlar vahşetin karşısında mazlumlar için destek gösterileri yapmaktadırlar. Batılı devletlerin aksine vicdan sahibi halklar özgür Filistin diye sloganlar atmakta ama maalesef Müslüman liderler başta olmak üzere halklarıyla beraber İslam dünyasının sesi yeterince çıkmamaktadır.

Zalimlerin sonu hep hüsran olmuştur

,Bizler bu zulme seyirci ve sessiz kalmamaya ant içtik. Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları olarak Kudüs özgürlüğüne kavuşana kadar, Gazzeli kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz. Rabbimiz Bakara Suresinin 249. ayetinde şöyle buyurmaktadır; “Bizim bugün, Calut ile ordusuna karşı duracak gücümüz yok." dediler. Allah'a kavuşacaklarına inanıp, bilenler ise şu cevabı verdiler: "Nice az topluluklar, Allah'ın izniyle nice çok topluluklara galip gelmişlerdir. Allah, sabırlılarla beraberdir." Zulümle abat olunmaz! Tarih şahittir ki zalimlerin sonu hep hüsran olmuştur. Unutmayalım ve unutturmayalım! Siyonist çetelerin işlemiş olduğu soykırım suçundan birinci derece de sorumlusu zulmü destekleyenler ve zulme sessiz kalanlardır. Başta İslami camialar olmak üzere İslam ülkelerinin, dünya halklarının siyonist çetelerin katliamlarını kanıksama ve kabullenme zilletine girmeleri kabul edilebilecek bir şey değildir.

AMERİKAN ÜSLERİ KAPATILSIN

Müslümanlar izzetli bir şekilde yaşamak istiyorsa aralarındaki ihtilafları bir kenara bırakıp siyasi, ekonomik ve askeri birliklerini kurmalı ve siyonist vahşete dur demelidirler. Siyonistlerin Gazze’ye yönelik işgaline; siyasi, diplomatik ve askeri destek veren Amerika’nın üsleri maalesef İslam ülkelerinde halen faaliyetlerine devam etmektedir. Her Müslüman ülke kendi topraklarında faaliyetlerini sürdüren ve Mossad terör şebekesine hizmet eden bu üsleri kapatmalıdır.

Caydırıcı yaptırımlar uygulanmalı
Gazze’deki abluka acilen ve derhal kaldırılmalıdır. Gazze’de yaşayan iki buçuk milyona yakın mazlum insanın hayatlarının idamesi için gerekli su, gıda, ilaç, yakıt, tıbbi yardım malzemeleri, ambulans, sivil savunma ekipmanları, barınma ve temel ihtiyaçların karşılanması için “insani yardım koridoru” acilen açılmalıdır. Gazze’ye insani yardımların ulaşması sağlanmalıdır. İşgal tamamıyla son bulana kadar Siyonist işgal rejimi ve ticari kurumlarına askeri, siyasi, diplomatik ve ekonomik tüm ilişkilere son verilmeli, asla yeni iş birliği yapılmamalıdır. Siyonistlerin her bir saldırı, katliam, cürüm ve hukuk tanımayan uygulamalarına karşı mutlaka caydırıcı yaptırımlar uygulanmalıdır.

Filistin davası ümmetin ortak davasıdır
Filistin davası ümmetin ortak davasıdır. Mescid-i Aksa ve Kudüs, Müslümanların ortak değeridir. Bu bilinç kaybolmamalı ve nesiller boyu diri tutulmalıdır. Gazze’de kardeşlerimizin yaşadığı acılar bizim acımızdır, çileleri bizim çilemizdir, onların dertleri bizim derdimizdir. Onurlu bir yürüyüş ve buna benzer her etkinlik çok kıymetlidir. Hakkın ve haklının yanında olmak büyük bir erdemdir. Siyonistler ancak güçten anlar, İslam ümmeti bu gücünü göstermelidir. Ümit ediyoruz bu zulüm en kısa sürede bitsin. Suçlularda hak ettikleri cezaya çarptırılsın. Yaptıkları yanlarına kar kalmasın. Rabbim bizleri de yeryüzünde zülüm kalmayıp din Allah’ın oluncaya kadar mücadele eden kullarından eylesin. Katılımlarınızdan dolayı hepinize Teşekkür ediyoruz. SAKARYA MİLLİ İRADE STK’LARI ADINA ANADOLU İLİM İRFAN KÜLTÜR DERNEĞİ"

17 Şub 2024 - 13:14 - Gündem

Mahreç  Ramazan Gülçiçek


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenigün Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenigün Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenigün Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenigün Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.