- G:

Sakarya Halkı Gazze'ye Yönelik Saldırıları Protesto Etmeye Devam Ediyor

Adapazarı Kültür Merkezi önünde toplanan Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına Zafer Dergisi Filistin halkına yapılan zulmü kınadı.

Ramazan  Gülçiçek
Ramazan Gülçiçek Tüm Haberleri
mask

Sakarya'da İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırı her Cumartesi olduğu gibi bu günde AKM önünde  Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına Zafer Dergisi tarafından protesto edildi. Milli İrade STK’ları adına açıklamayı Zafer Dergisi’nden Cihat Deniz gerçekleştirdi. 

BÜTÜN DÜNYA SEYREDİYOR!

Kıymetli Basın Mensupları, Sakarya Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Sakarya'nın Duyarlı Halkı, Rahmet ayı Ramazan'ı geride bırakırken Ramazan bayramını hüzünlü bir şekilde karşıladık. Filistin'de direnen kardeşlerimize yeterince destek olmamanın hüznünü ve utancını taşıyoruz. Terörist İsrail tarafından işlenen zulümler, dünyanın gözünün önünde sanki bir film gibi gösterime sokuluyor. Çocuklar, masumlar, acımasız ve orantısız bir güç kullanılarak yok ediliyor. Ümmetin izzetli halkı olan Gazzeli kardeşlerimiz açlık, hastalık, vahşet, katliam ve soykırıma maruz bırakılarak direnişleri kırılmaya çalışılıyor. Bebekler şafak vakti doğup akşam vakti öldürülüyor. Kimisi dünyaya gözünü açmadan katlediliyor. Bütün dünya seyredip çetelesini tutmaktan fazlasına cesaret edemiyor. Altı aydır süren savaşın en acı tarafı çocuklar. Korku filmlerinde görsek inanamayacağımız görüntüler her dakika önümüze düşüyor.

İNSANLIK ONURUNUN İTİBARININ, ŞEREFİNİN GÖMÜLDÜĞÜ MEZARLIK FİLİSTİN

Bir zamanların canlı Filistin yerleşim bölgeleri İsrail bombardımanıyla molozlar ve bükülmüş çelikten oluşan uçsuz bucaksız bir çorak araziye dönüşmüş. Filistin halkının daha 6 ay önce balkonundan Akdeniz manzarasını seyrettiği yerler binlerce insanın mezarı artık. İnsanlık onurunun, itibarının, şerefinin gömüldüğü mezarlık Filistin, Gazze. Duyguların, sevgilerin, aşkların, sevdaların ahirete ertelendiği yer Gazze, Filistin. Şehadetin kapısı, çocukların miraca yükseldiği yer Filistin, Gazze.
Filistin'i, Gazze'yi yazmak, okumak, anlatmak çok zor ve ağır. Peki yazması, okuyup anlatması zor olanın yaşanması nasıldır. Bunun izahı da zor. Zulme ve haksızlığa karşı ruhunda hissiyat uyanmayanların ruhu zaten ölmüştür, bedeninin yaşamasının ne ehemmiyeti vardır.

Kıymetli Dostlar;
Filistin'deki bu zulüm bugün başlamadı. 9 Aralık 1917 yılından itibaren şiddetini artırarak sürdürülüyor. Kendilerini güçlü, silahlı ve teknik olarak üstün gören bu korkak zalimler bu cesareti, tepki vermeyi unutmuş, ümmet bilincinden uzaklaşmış, umutsuzluk ve çaresizliğe kapılmış şuursuz Müslüman yığınların sessizliğinden alıyor. Bu katil sürüleri, kendilerine tahammül edildikçe daha da azgınlaşıyorlar. Şüphesiz en doğru haberleri veren, içinde şüphe barındırmayan ALLAH kelamı olan Kur'an-ı Kerim'dir. Bu dünya bir imtihan meydanı. Herkes bir sınavdan geçiyor. İslam coğrafyasının ortasında, Filistin'de yaşananlar öncelikle Müslümanların sonra bütün bir insanlığın bir sınavi. Bugün Filistin, Gazze dünyadaki adaletsiz sömürgeci sistemin çarkları arasında ve İslam ülkelerinin zaaflarının ağırlığının altında ezilirken, Gazze, direnişiyle, şehadetleriyle, uyandırmaya, diriltmeye dersler vermeye devam ediyor. İnsan ekmeğe, suya ihtiyaç duyduğu gibi adalete de muhtaçtır. En büyük zulüm, zalimin zulmünün yanına kâr kalmasıdır. Zalimler de bir gün adalete muhtaç kalabilir. Bu acımasız planları kurup uygulayan ve bu plana destek sağlayanların planları tutmayacak. Ne kadar kalabalık ve güçlü olurlarsa olsunlar, bütün dünyayı arkalarına da alsalar hakikat duvarı karşısında dağılıp parçalanacaklar.

6 AYDIR DEVAM EDEN BİR DİRENİŞ

Bugün zalimlere göz yumup ses çıkarmayanlar da yarın kendi yüreklerini kemirecekler. Değerli dostlar; Gazze'deki soykırım ve bütün yoksunluklara rağmen şanlı direniş 6. Ayını da geride bıraktı. İsrail, neredeyse yirmi yıldır abluka altında tuttuğu Gazze'de İnsanlık dışı katliamlar gerçekleştirdi, yaptıklarıyla tarihe bir soykırım suçlusu olarak geçti. ABD'nin ve Emperyalist işbirlikçilerinin tüm desteğine rağmen Gazze direnişine karşı da hiçbir askeri başarı elde edemedi. Gazzeli kardeşlerimiz tüm dünyanın gözünü hiç olmadığı kadar açmış Tüm dünyada Sivenizmin yalanları bir bir sönmeye başlamıştır. Bu uzun ve çileli zulüm yılları elbet sona erecek. Bu doğum, ne kadar çileli de olsa elbet gerçekleşecek. Asırlık zulüm, esaret sona erecek. Zulüm Kader değil ki ebediyen yaşasın. Bu, dünyanın ve insanın yaradılışına, fitratioada aykırı. ila-v kelimetullah, nizam-ı âlem davası için, Bizim kolay kazandığımız hiçbir zaferimiz olmadı. Dünyada mazlum milletleri koruyup gözetebilmek için, kendi sevdiklerinden, canından vazgeçen, bir mezar taşına ve tūmseğe dahi minnet etmeyen bir milletin afadi olarak Filistin'in kurtuluş mücadelesi bu aziz milletin öncelikli davası olmalıdır.

Bizler bu süreçte sesimizi, soluğumuzu, çabamızla neyin parçası olup olmadığımıza karar veriyoruz. Dünyada ve Ahirette İslam'ın izzetine sahip olanlarla başrolmak için mücadele veriyoruz. Kendi yolunda gibad edenlere izzet, yolundan yüz çevirenlere zillet elbisesi giydiren, tarih boyunca haddini aşmış nice tağutlan helak eden, yeryüzünün mustazaflarına özgürlük salik kullarına yeryüzünün verasetini yaad eden Rabbimize ham ediyoruz. Bu vesile ile Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu yolunda şehid edilen kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara ve hastalara acil şifalar, Siyonist düşmanın hapishanelerindeki tutuklu ve mahkumlara özgürlük; İslam ümmetinin onurunu koruyan mücahitlerimize, Allah'ın izni ve kudretiyle yakın bir zamanda apaçık bir zafer nasip etmesini niyaz ediyoruz.

13 Nis 2024 - 13:59 - Gündem

Mahreç  Ramazan Gülçiçek


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenigün Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenigün Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenigün Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenigün Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.