TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR

TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARISAKARYA İLİ 5 KALEM GÖZ ve VİTREKTOMİ TIBBİ SAR...

TIBBİ SARF MALZEME SATIN ALINACAKTIR

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
SAKARYA İLİ 5 KALEM GÖZ ve VİTREKTOMİ TIBBİ SARF MALZEMESİ 12 AYLIK MAL ALIMI İŞİ mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN

:

2024/153851

1-İdarenin

a) Adı

:

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI

b) Adresi

:

Resmi Daireler Kampüsü C Blok 54290 CAMİLİ ADAPAZARI/SAKARYA

c) Telefon ve faks numarası

:

2642513550 - 2642513454

ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası

:

https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2-İhale konusu mal alımın

a) Adı

:

SAKARYA İLİ 5 KALEM GÖZ ve VİTREKTOMİ TIBBİ SARF MALZEMESİ 12 AYLIK MAL ALIMI İŞİ

b) Niteliği, türü ve miktarı

:

5 KALEM
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.

c) Yapılacağı/teslim edileceği yer

:

SEAH, Yenikent DH, Akyazı DH, Hendek DH, Serdivan DH

ç) Süresi/teslim tarihi

:

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 (beş) gün içinde işe başlanılacaktır. Yüklenici, uhdesinde kalan malzemeleri sözleşmeye müteakip idarenin isteği doğrultusunda mesai saatleri (08:00-17:00 arasında) içerisinde teslim edecektir. İdare tarafından sipariş mektubu gönderildiği (Fax veya Mail vb.) tarihten itibaren 8 (Sekiz) iş günü içerisinde malzemelerin teslimi yapılması gerekmektedir. Tahmini sipariş listesi ihale dokümanına eklenmiştir. Dokümanla birlikte yayımlanan teslimat programında idare, değişen ihtiyaç durumuna göre güncelleme yapabilir.

d) İşe başlama tarihi

:

Sözleşmeye müteakip (izleyen) 5 gün içerisinde işe başlanacaktır.

3-İhalenin

a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati

:

07.03.2024 - 11:00

b) İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres)

:

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü - Merkezi Satın Alma Birimi

4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.1.3. İhale konusu malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince alınması zorunlu izin, ruhsat veya faaliyet belgesi veya belgelerine ilişkin bilgiler:

A-Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri kapsamındaki ürünlerin satın alımlarında Yeterlik Bilgi Tablosunda;

1-İsteklinin teklif verdiği kalemlerin ÜTS/UBB numaraları yeterlik bilgi tablosunda ilgili kalemlerin sütununda yazılmalıdır, yeterlik bilgi tablosuna yazılmaması durumunda ilgili kaleme vermiş olduğu teklif değerlendirme dışı bırakılacaktır. (Taahhüt etme, idare istenildiğin de verilecektir, diğer belge v.b. cümleler kabul görmeyecektir.) Ayrıca istekli teklif ettiği ürünün imalatçısı veya ithalatçısı(tedarikçi firma) değilse ürünün tedarikçi firmasının bayii olduğuna dair ÜTS/UBB kayıtlarını yeterlik bilgileri tablosuna yazılmalıdır.

2-Tıbbi Cihaz kapsamında olmayan ürünler için ÜTS/UBB kayıtları aranmayacaktır. Teklif edilen ürünün Üreticisinin/İthalatçısının Yönetmelikler kapsamında olmadığı ile ilgili yazılı beyanı olmalıdır, isteklinin teklif verdiği kapsam dışı belgesi kalemin karşısına yazılmalıdır, yazılmadığı takdirde teklifi değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3-Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri kapsamındaki ürünler teklif edilmişse isteklilerin "Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği" kapsamında "satış merkezi yetki belgesi" ne ait tarih, sayı, belge düzenleyen kurum bilgileri yeterlik bilgileri tablosunda yazılmalıdır. Bu bilgilerin eksik yazılması halinde isteklinin teklifi değerlendirme dışı bırakılacaktır.

5- Yerli Malı Belgesine sahip olan istekliler: fiyat avantajından yararlanmak için yeterlik bilgileri tablosunda ilgili kalemin karşısından yer alan bilgi kutucuğuna; Yerli Malı Belgesine ait belgeyi düzenleyen kurum/ kuruluş ve belge numarası , belgenin veriliş tarihi ve geçerlilik tarihi, belgenin sahibinin vergi kimlik numarası/ TC kimlik numarası yazılmalıdır, yazılmadığı takdirde yerli malı belgesi değerlendirmeye alınmayacaktır.

 6-Ayrıca istekli kendisine ait olmayan Yerli Malı Belgesi sunmuş ise ilgili firmaya ait Yetkili Satıcı Belgesini sunmak zorundadır. Aksi takdirde Yerli malı fiyat avantajından uygulanmayacaktır.

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.
6. İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olup yerli malı teklif eden istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.
7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.
8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.
9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
10. Bu ihalede, kısmı teklif verilebilir.
11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.
12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılacaktır.
13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 150 (YüzElli) takvim günüdür.
14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
15. Diğer hususlar:

Teklif fiyatı ihale komisyonu tarafından aşırı düşük olarak tespit edilen isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

#ilangovtr

Basın No ILN01984208

15 Şub 2024 - 00:05 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenigün Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenigün Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenigün Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenigün Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.