- G:

Sakarya olarak Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız

İsrail'in Gazze'deki saldırılarının 148. gününde Evrensel Hafızlar Derneği Sakarya şubesi Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) basın açıklaması gerçekleştirerek saldırıları protesto etti.

Ramazan  Gülçiçek
Ramazan Gülçiçek Tüm Haberleri
Sakarya olarak Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız
Sakarya olarak Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız
+9
Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Yenigün- Ramazan Gülçiçek'in haberi

Sivil Toplum Kuruluşları'nın oluşturduğu Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları adına Evrensel Hafızlar Derneği Sakarya şubesi AKM önünde Gazze'deki saldırıları protesto için basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını Evrensel Hafızlar Derneği Sakarya şubesi adına Faysal Aydın okudu.

Aydın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

ZULÜM CEZASIZ KALMAZ

"Bismillahirrahmanirrahim, Ey iman edenler! Sabredin, kararlılıkta yarışın, düşmana karşı hazırlıklı olun (birbirinize dayanıp bağlanın), Allah’a karşı gelmekten sakının ki başarıya ulaşabilesiniz." (Ali İmran, 200) Kıymetli Basın mensubu arkadaşlarımız ve Sakarya’nın değerli halkı., Bir kez daha İsrail zulmünü lanetlemek, siyonist vahşete alışmamak ve Filistinli kardeşlerimizle dayanışma içerisinde olmak için buradayız.

Tarihin her döneminde azgınlıkta ve zulümde ileri gitmiş kişiler, topluluklar olmuştur. Ancak bu zalimlerin zulmü devamlı olmamış, zalimler bu dünyada da yaptıklarına karşılık hak ettikleri cezayı almışlardır. Yeter ki zulme karşı direnenler zorluklar karşısında yılgınlığa, umutsuzluğa düşmeden sabr-u sebat göstersinler.

Kudüs davası tüm Müslümanların davası

Kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa ve Kudüs davasını omuzlayan Filistinli kardeşlerimiz, tarihte eşine az rastlanır bir sabır ve kahramanlıkla siyonist zulme ve barbarlığa karşı direnmekte mücadelelerini sürdürmektedirler. Beşinci ayını doldurmak üzere olan bu kutlu direnişin devamı ve başarısı elbette ki sadece Filistinli kardeşlerimizin sorumluluğunda değildir. Aksa ve Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır.

SAKARYA OLARAK KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Dünyanın gözü önünde pervasızca icra edilen soykırım ve katliama karşı durmak İslami bir vecibe olduğu kadar her insan için ahlaki bir sorumluluktur. Sakarya da yaşayan bizler de Siyonist vahşetin sonlandırılması, için tüm imkanlarımızı seferber etmek, Gazzeli kardeşlerimizin sürdürdüğü direniş ve mücadele safında yer almak zorundayız. Zaman, Bir vücudun azaları gibi Siyonistlere ve onları destekleyenlere karşı her zemin ve platformda karşı durma, Siyonist İşgalci çetesini mübarek topraklardan söküp atma zamanıdır. Bugün ve yarın ümmetin göstereceği zaaf, Filistinli kardeşlerimiz daha çok acı çekmesine siyonist işgalin sürmesine neden olacaktır. Bu nedenle her vatandaşımız, her dernek ve vakfımız, her İslam ülkesi ümmet bilinciyle Soykırımcı Siyonist çetelerle mücadeleyi yaşam biçimi haline getirmelidir.

SİYASİ GÜNDEM KUDÜS DUYARLILIĞIMIZI GÖLGELEMEMELİ

Aksa ve Kudüs davasının cephe hattı olan Gazze ve Filistin, gündemimizde ilk sırada yer almalıdır. Yerel seçimle ilgili ve siyasi, gündelik konularla ilgili diğer gündemler Gazze, Filistin Kudüs duyarlılığımızı gölgelememelidir. Elbette ki Gazze ve Filistin için atılacak her adım anlamlı ve değerlidir. Ancak kınama, çağrı ve temennilerin siyonistleri durdurmadığı, katliam ve soykırımın tüm dünyanın gözü önünde pervasızca yapıldığı dikkate alındığında İslam ülkelerinin temsil makamındaki kuruluş ve yapıların devletlerin fiili, somut adımlar atması gerektiği açıktır.

Uluslararası Adalet Divanının 26 Ocakta aldığı ihtiyati tedbir kararları siyonist çete tarafından dikkate bile alınmamıştır. Karardan sonra da katliam devam etmiş, insani yardımlar zorbaca engellenmiş, Gazzeli kardeşlerimiz açlığa ve kıtlığa mahkûm edilmiştir. Uluslararası hukuku ve mahkeme kararını hiçe sayan Siyonistlere karşı diplomasi ve küresel kamuoyu harekete geçirilmelidir.

Gazze'deki muhasaraya son verilmelidir

Her gün onlarca çocuk, kadın ve sivilin saldırılar altında şehit olduğu, insani yardıma ulaşmak için toplananların topluca katledildiği, gıda ve su yardımının bile engellendiği Gazze'ye temel ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılması en öncelikli mesele haline gelmiştir. Karadan, denizden, havadan tüm imkânlar kullanılarak Gazze'deki muhasaraya son verilmelidir. Bunun için ulusal, uluslararası organizasyon ve faaliyetler arttırılmalı, Refah sınır kapısının açılması için de Mısır'a baskı yapılmalıdır. Yapılacak ateşkes görüşmelerinde İşgalin ve ambargonun sonlandırılması, Gazze'nin imarı, hukuksuz şekilde hapsedilen tutukluların salıverilmesi ve İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinli mahkumların güvenli şekilde evlerine dönüşünün sağlanması için her platformda etkili girişimlerde bulunularak çaba sarf edilmelidir.

Tarih, inanç azim ve sabırla birlik halinde mücadele edip direnenlerin zafer örnekleriyle doludur. Yüce Rabbimiz de inanç ve sabırla kendi yolunda direnenlere zafer vadetmektedir.

Ülkemizin güvenliği, ümmet-i Muhammed’in birliği ve hatta tüm dünyanın barış ve huzuru için Siyonist vahşetin sonlandırılması gerekmektedir. Zulmün müsebbibi ve zalimin yanında saf tutanların tamamı insanlığa karşı suç işlemekten dolayı yargılanmalı, aşağılık insanlar olarak tarih sayfalarında yer almalıdır. Kudusün tekrar Hz. Ömer’in Selahaddin Eyübünün ufkuna ve fethine ihtiyacı vardır.

Aaron Bushnell'i ANDILAR

Bizlerde Mescid-i Aksa’mızın tekrar özgür olması için; kız erkek tüm evlatlarımıza Hz Ömerleri, Selahaddinleri, Saad bin ebu Vakkasları, Sultan Fatihleri, İzzettin el Kassam’ları, Ahmet Yasinleri, Zülmün karşısında duran tüm Saidleri, İsrail tankının karşında duran Rachel Corrie’ları, ABD Hava Kuvvetlerinde aktif görevde iken 24 Şubat 2024'de İsrail'in Washington Büyükelçiliği önünde "Artık soykırım suçuna iştirak etmeyeceğim." “Özgür Filistin” diyerek son nefesini veren 25 yaşındaki Aaron Bushnell, örnek alarak yetiştirmek zorundayız. Evlatlarımıza ümmet olma şuurunu, Kudüs bilincini örnek olarak öğretmeliyiz.

Bizler buradan Evrensel Hafızlar Derneği olarak Savaşın ortasında Gazze’de hafızlığını tamamlayan yüzlerce evlatlarımızı tebrik ediyoruz. O küçük bedenlerde dünyanın onurunu taşıyan evlatlarımızın bilinç ve dirayetlerinin tüm evlatlarımıza ve hepimize örnek olmasını diliyoruz. "Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.(saf-ayet 8)"SAKARYA MİLLİ İRADE STK’LARI ADINA EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ SAKARYA ŞUBESİ…"

02 Mar 2024 - 12:46 - Gündem

Mahreç  Ramazan Gülçiçek


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenigün Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenigün Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenigün Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenigün Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.